Veneers zuby: Krok za krokem

Veneers zuby: Krok za krokem

Proč Zvolit Veneers?

Venýrky nebo veneery na zuby jsou velmi populární kosmetickou volbou pro ty, kdo by rádi zlepšili svůj úsměv. Chápete, většina z nás není požehnána perfektními bílými zuby, což je v pohodě. Ale pokud jste jako já, která jsem asi před deseti lety spadla ze schodů (neboť jsem si myslela, že mohu zvládat chůzi v teniskách na platformě, chybně!), můžete se setkat s některými problémy se zuby, které byste rádi vyřešili. Venýrky mohou být v tomto ohledu skvělou volbou. Jde o tenké plátky kvalitní keramiky, které jsou připevněny na přední stranu zubů, aby vytvořily nový povrch. Tento nový povrch je navržen tak, aby vypadal a fungoval jako přirozený zub.

První krok: konzultace a plánování

Vaše cesta za dokonalým úsměvem začíná konzultacemi s odborníkem. Tento odborník může být zubař nebo kosmetický dentista, kdo může posoudit vaše potřeby a zhodnotit, zda jste dobrý kandidát pro veneery. Během konzultace si váš lékař prohlédne vaše zuby, aby zjistil, zda jsou zdravé a silné. Budou také zváženy vaše obavy, výhody a rizika spojená s veneerami. Ráda bych dodala, že pokud máte úzkost z návštěvy zubaře, jako já mám (pravděpodobně jde o traumu z dětství, kdy jsem si na Halloween skousla skleněnou korálkovou náhrdelník a skončila jsem u zubaře na odstraňování střepů!), není důvod k obavám. Většina zubařů je velmi laskavá a chápavá.

Druhý krok: Výběr materiálu

Po úvodní konzultaci a plánování přichází rozhodování o materiálu veneer. Klasické porcelánové veneery jsou tradičně považovány za zlatý standard v oblasti estetické stomatologie. Mají skvělý vzhled a jsou velmi odolné. Alternativou k něm jsou kompozitní veneery, které jsou obecně méně nákladné, ale možná ne tak trvanlivé jako jejich porcelánové protějšky. Přestože jsem měla původně strach z toho, jak může porcelán vypadat na mých zubech (představovala jsem si, že budu vypadat jako jedna z těch strašidelných porcelánových panenek, co mám doma v poličce), byla jsem překvapená, jak přirozeně to může vypadat.

Třetí krok: Přípravka zubů

Jednou z nejdůležitějších částí procesu veneer je příprava vašich zubů. Předtím, než může být veneer aplikován, musí být zub připraven odborníkem. To zahrnuje lehké broušení zubu, aby bylo možné veneer správně připevnit. Pokud to zní trochu děsivě, nebojte se. Proces je obvykle bezbolestný a provádí se pod lokální anestezií. Také bych vám chtěla říct, že pokud jste jako já a strašně se bojíte vrtání a dalších zvuků, které lze slyšet u zubaře, je tady tip: vezměte si sluchátka a poslouchejte svou oblíbenou hudbu! Pomohlo mi to hodně.

Čtvrtý krok: Aplikace Veneers

Po přípravě vašich zubů přijde na řadu aplikace veneer. Veneery jsou připevněny na zuby pomocí speciálního lepidla, které je poté vytvrdí silným světlem. Tento proces je také bezbolestný a trvá pouze několik minut na zub. Já si pamatuju, že když mi veneery aplikovali, byla jsem tak nervózní, že mi ruce třásly. Ale nakonec to vše proběhlo hladce a já jsem byla nadšená z výsledku!

Pátý krok: Následná péče

Po aplikaci veneer je důležité dbát na správnou péči o zuby. Musíte si umývat zuby minimálně dvakrát denně, používat zubní nit a pravidelně navštěvovat zubaře. Pokud se o své zuby a veneery staráte správně, mohou vydržet i více než 10 let. Proto je také důležité zvolit zubního lékaře, kterému důvěřujete a jste s ním spokojeni, protože pravděpodobně budete mít s ním dlouhodobý vztah.

Šestý krok: Zachovejte svůj nový úsměv

Konečně, jakmile máte veneery, je na čase se uvolnit a užívat si svůj nový úsměv. Já vím, že po všem, čím jsem si prošla, jsem byla tak nadšená, že jsem se nemohla dočkat, až se s ním pochlubím svým přátelům a rodině. Jaký je lepší pocit, než když vám někdo řekne, že máte nádherný úsměv? Takže se uvolněte, užívejte si svůj nový úsměv a nebojte se ho ukázat světu!