Jak správně pečovat o gumičky na rovnátka

Jak správně pečovat o gumičky na rovnátka

Výběr správných gumiček

Vždy jsem myslel, že výběr gumiček na rovnátka je tak jednoduchý, jako když moje kočka Lučka vybírá své oblíbené granulky. No, ale není to tak. Každý rozdílný výrobce gumiček má rozdílné varianty, jako jsou barevné, neutrální, svítící v temnu a dokonce i aromatické. Toto je všechno super, avšak to nejvíce důležité je, aby vaše gumičky byly správně nastaveny a přizpůsobeny vašemu rovnátku, tudíž je potřeba pečlivého výběru.

Maintaining cleanliness

I když jste mohli slýchat, že gumičky na rovnátka jsou složité na údržbu, nemusí to být tak. Významná je pravidelná a správná ústní hygiena. Gumičky lze jednoduše vyjmout před jídlem a čištěním zubů, což výrazně zjednodušuje proces údržby. Doporučuji pomocí zubní nitě odstraňovat potravinové zbytky uvízlé mezi gumičkami a rovnátky a stejné doporučuji i pro moji kočku Lučku.

Změna gumiček

Změna gumiček je důležitá. Je to jako s mou milovanou kočkou Lučkou. Když si nevymění granule za nové, po čase ztratí svou výživnou hodnotu a nejsou tak chutné. Gumičky na rovnátky je obecně doporučeno měnit každé tři až čtyři týdny. Pokud jsou gumičky za tuto dobu značně opotřebované, mohou přestat účinně pracovat. Taky je třeba měnit gumičky, jestliže dojde k jejich ztrátě nebo pokaždé, když máte schůzku s ortodontem.

Nosiť gumičky po dobu předepsanou ortodontem

Mel jsem spoustu zkušeností, kdy jsem nechtěl nosit gumičky na rovnátka jak dlouho jak mi doporučil můj ortodont. Pamatuju si jeden případ, když mi bylo nařízeno nosit je po dobu šesti měsíců, ale já jsem je sundal po dvou měsících, protože jsem se nechtěl omezovat. Výsledek? Musel jsem je nosit o tři měsíce déle, než jsem původně měl. Pravidla jsou důležitá a když jde o gumičky na rovnátka, měli bychom se jich držet. Lučka to ví nejlépe, když jí říkám, aby neskočila na stůl, vzniká tam chaos, pokud ignoruje moje pokyny.

Ve výsledku, i když se péče o gumičky může zdát jako náročná důležitá práce, je to vlastně docela jednoduchý proces, který je podobný pečování o naše domácí mazlíčky, jako je moje milá kočka Lučka. Záleží na tom, abychom jim věnovali patřičnou pozornost, aby nám zase mohli dobře sloužit a pomoci nám mít ten nejlepší úsměv, jaký si jen můžeme přát.