Jak snížit citlivost zubů pomocí přírodních léků

Jak snížit citlivost zubů pomocí přírodních léků

Jak funguje zubová citlivost?

Než na sebe vysypeme všechny ty úžasné přírodní léky, jak snížit citlivost zubů, je dobré pochopit, jak to s citlivostí zubů vlastně je. Měla jsem kdysi tak citlivé zuby, že i myšlenka na zmrzlinu mi přinášela hororové vize. Bylo nemožné se podívat na tvůj oblíbený film s kostkou čokolády v ruce, bez toho aniž by se mi zuby rozechvěly. Dobré zprávy? Dnes můžu jíst zmrzlinu bez bolestí díky přírodním lékům, které jsem objevila.

Naše zuby jsou pokryty tvrdou vrstvou zvanou sklovina, která chrání citlivější dentin pod jejím povrchem. Když se sklovina opotřebuje nebo když dásně ustoupí, dentin je vystavený, což způsobuje zubní citlivost. A proto jen tím, že rozumíme, co se děje, můžeme zmírnit ten nepříjemný pocit.

Zpět k základům: Ústní hygiena

Ráda bych začala touto sekcí, protože, vážení přátelé, vše začíná ústní hygienou. Ačkoli může být lákavé skočit do exotických přírodních léků, musíme si uvědomit, že základem je pravidelná, kvalitní ústní hygiena. Plak, který se tvoří na zubech, může způsobit zubní kaz a následně citlivost zubů. Dobré zprávy pro všechny milovníky čajů a kávy (nebo kdokoliv, kdo má rád jídlo a pití s extrémními teplotami): pravidelné čištění zubů a používání dentálního nitra může snížit šanci na citlivé zuby tím, že se zbavíte nechtěných bakterií v ústech.

Sůl: více než jen chuťovka

Vaše babička pravděpodobně ví, o co tady jde. Sůl je nejen chutná přísada do jídla, ale je skvělá pro zmírnění bolesti zubů. Sůl je přirozený antiseptik, který pomáhá snižovat zánět dásní. Ráda si připravuji slanou vodu tím, že rozpustím půl čajové lžičky soli v sklenici teplé vody a poté s tímto roztokem kloktám. Nejenže mi to pomáhá zmírnit citlivost zubů, ale je to skvělé i pro celkovou ústní hygienu!

Čajové sáčky: nejen na pití

Jste-li jako já, milujete čaj. Ale co když vám řeknu, že vaše oblíbené čajové sáčky mohou zmírnit zubní bolest? Černý čaj je plný tříslovin, které pomáhají snižovat záněty a bolesti. Stačí použít použitý čajový sáček (pozor, měl by být ještě teplý, ale ne horký!) a přiložit ho na citlivý zub po dobu několika minut. Toto je technika, na kterou jsem narazila při svých cestách po Číně a od té doby patří mezi mé oblíbené.

Med: sladký lék na citlivé zuby

Jedním z mých pomocníků při léčení citlivých zubů je med. Nemyslím tím, že bych ho měla jíst ve velkém množství, ale použiji ho jako výplach. Med má schopnost hojit a je to přírodní antibakteriál. Smíchám lžičku medu s teplou vodou a použiju to jako ústní vodu po vyčištění zubů. Je to jako požitek po jídle, který pomáhá léčit mé citlivé zuby.

Chia semínka: malá, ale silná

Možná jste o nich slyšeli v souvislosti s fitness a zdravým životním stylem. Ale těšte se! Chia semínka jsou skvělá i pro vaše zuby. Obsahují hodně vápníku a tím podporují tvorbu kostí a zubů. Osobně jsem se zapojila do trendu "chia puding" a jsem nadšená. Nejen, že si dopřávám zdravý a chutný snack, ale také posiluji své zuby.

Takže, kde jsme skončili? Ano, správně. Žádné více citlivé zuby! Přesně tak, mí drazí, s těmito tipy a triky budete moct bez obav jíst zmrzlinu na slastné letní den. A zkuste se i ponořit do dobrodružství objevování nových přírodních léků pro vaše zuby. Myslím, že vše je to o objevování a učení se novým věcem. A co je lepšího než zároveň zlepšovat své zdraví?