Jak se zbavit bolesti rovnátek?

Jak se zbavit bolesti rovnátek?

Základní pochopení bolesti rovnátek

Ach jo, ti, co nosily rovnátka, víte. Mám pravdu, kamarádi? Bolest rovnátek může být opravdu nepříjemná. A já jako máma dvou dětí, Matyáše a Amálie, jsem to všechno prožila. Od prvních rovnátek a občasných bolestí přes občasné návraty do ordinace až po konečné odstranění rovnátek. Prostě kompletní cyklus.

Dokážetting to

Víte, co je to bolest? Je to naše tělo, které nám říká, že něco není dobré. A PWM, frenetické pláče a noci bez spánku může všechno znamenat různé věci pro různé lidi. Takže první věc, kterou bych chtěla udělat, je snížit strach z neznáma. Pro rodiče jako jsem já je to nejtěžší část. Bolest při rovnátkách je normální. Je to projev toho, jak rovnátka přesouvají zuby na správná místa. Jde jen o to zvládnout následné nepohodlí.

Jídelníček, který pomůže

Takže jo, může to být trochu nepříjemné, ale já vám slibuji, že existují způsoby, jak to lépe zvládnout. Jeden z nejlepších způsobů, jak zmírnit bolest rovnátek, je sledovat, co jíte. Tvrdé a křupavé potraviny vám mohou přinést velkou bolest. Proto radím, abyste se zaměřili na měkké potraviny, které jsou nakrájeny na malé kousky. Věci jako banány, avokádo, bramborová kaše, tvaroh, jogurt a polévky jsou pro zuby, které jsou v bolesti, jednodušší.

Bolest: je čas na léky

Pokud bolest pokračuje i přes změnu jídelníčku, nemusíte se bát použít léky proti bolesti. Paracetamol nebo ibuprofen mohou být užitečné, ale vždy se poraďte se svým lékařem. A věřte mi, já vím, jak to je. Když můj Matyáš měl poprvé nasazené rovnátka, bolest byla tak silná, že jsme skončili u lékaře pro nějaké léky. A víte co? Opravdu to pomohlo.

Hydratace a zmrzlina : Nejlepší přátelé úst

Při bolesti rovnátek je také důležité zůstat hydratovaný. A to je o to důležitější, když nosíte rovnátka. Navíc, kdo by řekl ne ledové vodě pro zklidnění bolestivých úst, že? A co teprve zmrzlina! Opravdu, myslím, že bych měla získat cenu za nejlepší mámu na světě, když tímto způsobem řeším bolest rovnátka Amálie! Koneckonců, je to dobrý způsob, jak ulevit od bolesti.

Nesmíme zapomenout na ústní hygiene

A není to jen o jídle a pití. Je důležité, abyste nezapomněli na ústní hygienu. A já to vím, stalo se mi to. Když jsem chystala krmení pro naší kočku Bělu, uvědomila jsem si, že jsem zapomněla vyčistit Matyášova rovnátka. Ale pokud máte čisté zuby a dásně, snižuje se tak riziko zánětu, který by mohl způsobit ještě větší bolest.

Komunikace je klíčová

Cokoli ještě potřebujete vědět o bolesti rovnátek, nezapomeňte se zeptat svého lékaře nebo ortodontisty. Mají hodně zkušeností a vždy vám rádi pomohou. Koneckonců, je lepší ptát se a být si jistý, než trpět v tichosti. Vždycky říkám, když si Matyáš nebo Amálie stěžují na bolest: "Řekni mi o tom, věř mi, i já to prošla. Vše bude v pořádku!".

Tak to je všechno od mě dnes! Těším se na další blog, kde se podělím o další triky a tipy. Díky, že jste se dneska připojili a doufám, že vám tyto rady pomohou vyrovnat se s bolestí od rovnátek. Mějte se dobře a mějte na paměti, že jste v tom ne sami!