Jak domácí metody mohou pomoci při odstraňování zubního kamene

Jak domácí metody mohou pomoci při odstraňování zubního kamene

Domaší triky na odstranění zubního kamene

Ahojte, jmenuji se Veronika a jsem vášní bloggerka. Dnes budu mluvit o něčem, co mě vždy fascinovalo. Zubní kámen. Jak ho odstranit domácími metodami? Možná se to zdá jako trochu bizarní nápad, ale při troše kreativity můžeme dosáhnout úžasných výsledků. Proto je tady moje první sekce o tom, jak přijít na kloub těm nejjednodušším domácím trikům na to, jak se zbavit zubního kamene.

Preventivní cvičení úst a jazyka

Máte kdy pocit, že byste měli dát svým ústům a jazyku nějaké cvičení? No, já jsem takovou myšlenku měla a věřte mi, funguje to! Když trénujete svůj jazyk a dásně, stimulujete produkci slin a tím omezujete tvorbu zubního kamene. K tomu je dobré přidat i mírné masáže dásní, které podporují průtok krve a zabraňují tvorbě bakterií. Zkuste to, je to skvělá denní rutina!

Účinky jablečného octa na zubní kámen

Pravděpodobně jste už slyšeli o účincích jablečného octa na vaše zdraví. Ale věděli jste, že je to také účinný způsob, jak se zbavit zubního kamene? Já ano! Můj pes Max má tendenci být trochu... nepořádný, když jde o zubní kámen. Zkoušela jsem na něm jablečný ocet a výsledky byly fantastické. Maxův zubní kámen se začal pomalu, ale jistě rozpouštět!

Úžasná síla zeleného čaje

Co může být prospěšnější než šálka teplého zeleného čaje s babičkou? No, mohla by jsem vymyslet pár věcí, ale pro naše ústní zdraví je zelený čaj skutečný dar. Díky svým silným antibakteriálním vlastnostem může pomoci při odstraňování zubního kamene. Také díky svým polyfenolům dokáže zastavit tvorbu bakterií, které jsou za tvorbu zubního kamene zodpovědné.

Účinky olejového vyplachování

Olejové vyplachování je starodávná ayurvédská technika, která se používá k odstraňování toxinů a bakterií z těla. A to včetně zubního kamene! Stačí do úst nasypat lžičku sezamového, kokosového nebo slunečnicového oleje a vyplachovat ho po dobu 15 až 20 minut. Tento proces odstraňuje bakterie a toxiny, a přestože to může být trochu nenáviděné, výsledky jsou tohoto úsilí rozhodně hoden.

Výhody používání sody bikarbony

Já vím, že soda bikarbona je v postatě univerzální řešení pro veškeré problémy (ať už máte v kuchyni zanesený odtok nebo potřebujete malého pomocníka při pečení), ale věděli jste, že je to také skvělé řešení pro zubní kámen? Soda bikarbona může pomoci neutralizovat kyseliny v ústech a znemožňuje tak růst bakterií, které způsobují zubní kámen. Skvělý tip, že?

Bílé skvrny na zubech: Co to znamená?

Bílé skvrny na zubech mohou být jedním z prvních znaků zubního kamene. Měly by sloužit jako varování, že je možná čas zvýšit vaši ústní hygienu a předejít tak vzniku zubního kamene. Takže pokud si všimnete těchto skvrn, neignorujte je a použijte některý z mých tipů!