Co se nesmí jíst s rovnátky?

Co se nesmí jíst s rovnátky?

Co se nesmí jíst s rovnátky? Odhaluji potravinové zákazy!

Jste na začátku cesty k dokonale rovným zubům a rovnátkám nemůžete uniknout. Ale hej, nebojte se! S trochou zručnosti a omezení se dá se vším vypořádat. A ano, omezení? Ano, bohužel, zjistíte, že některé typy jídla jsou s rovnátky tak trochu no-go. Ale nedělejte si starosti, kopeme do toho a postupně vám představím, která jídla jsou potřebné omezit, ať už permanentní rovnátka nosíte roky nebo jste začátečník.

Lepkavé a tvrdé potraviny: Nikdy nepodceňujte jejich sílu!

Vlastně byste mohli být překvapeni, kolik běžných jídel a potravin je potřeba se vyhnout. Nejprve si povíme o lepkavých a tvrdých potravinách. Kdo by si pomyslel, že tyto dvě nevinně vypadající kategorie mohou být pro vaše rovnátka opravdovým nočním můrem? Ale skutečnost je taková, že lepící se a tvrdé potraviny mohou váš aparát poškodit, zlomit nebo dokonce vytrhnout. A věřte mi, to chcete za každou cenu zabránit!

Když mluvíme o lepkavých potravinách, mohu vás ujistit, že nejednáme o nic menšího než o karamel, žvýkačky, toffees a další podobné sladkosti. Moje kočka Běla má senzační schopnost najít a sníst cokoli lepkavého, ale když máte rovnátka, musíte se vyhnout i těm nejlepším a nejlepivějším pochoutkám.

Objevte svět jídla s rovnátky: Nenáročné varianty pro každý den

Ale nepropadejte panice, nejsem tu jen proto, abych vám brala všechno dobré jídlo. Existují jídla, které jsou vhodné pro nošení rovnátek a které vám nezpůsobí žádné komplikace. Například jako plnozrnný chléb, avokádo, banány, těstoviny, ryby, měkké ovoce, jogurty, tvarohy a také některé druhy sýrů.

Je důležité mít na paměti, že s rovnátky je třeba dbát na zvýšenou ústní hygienu. Proto je dobré po jídle vždy vyčistit zuby a rovnátka. A nezapomeňte na mezizubní kartáčky a speciální nit na čištění míst, kam se kartáček nedostane. Mimochodem, moje propasti Běla také miluje nitění - jako hračku samozřejmě, ne na čištění zubů!

Jak zvládnout mlsání: Alternativy pro zdravé zuby a rovnátka

Jsem si jistá, že stejně jako já milujete mlsání. Ale když máte rovnátka, musíte se držet zdravých alternativ. Takže sbohem čokoládové sušenky a sladké tyčinky, ahoj ořechy a sušené ovoce. A ano, můžete také sáhnout po tmavé čokoládě, vyhýbejte se ti ty s celými ořechy.

Pokud máte rádi ovoce, je lepší ho nakrájet na menší kousky, než se do něj zakousnout. Jablka a hrušky jsou super, ale upřednostněte jejich jemnější varianty. A co jablečné pyré? Rovnátka vám nezabrání vychutnat si jeho lahodnou chuť.

Příběh na závěr

Chtěla bych skončit jedním příběhem z mého života. Když jsem měla rovnátka, nevzdala jsem se jedné věci - popcornu při sledování filmů. A jednou, během zhlédnutí "Šíleně smutného prince", se kousek popcornu zasekl v mých rovnátkách. Strávila jsem celou druhou polovinu filmu pokusem o jeho vyjmutí. To byla lekce! Učí mě, že některé věci je lepší se vyhnout, pokud nechcete promarnit váš filmový večer.

Takže, mí milí, to je z mé strany všechno. Doufám, že vám moje rady a zkušenosti pomohou na vaší cestě k rovným zubům! Jedno je jisté - i přes všechna omezení stojí nošení rovnátek za to. Protože na konci cesty vás čeká odměna v podobě krásného úsměvu.