Co delat kdyz vypadne vlozka ze zubu?

Co delat kdyz vypadne vlozka ze zubu?

Náhlá návštěva zubaře: Konto u najednou prázdné

V jedné chvíli jsem si klidně užívala svoje kafe a pozorovala svého psa Maxe, jak honí svůj nový míček, a v další jsem držela v ruce kousek prázdné zubní vložky. To byl pocit, který jsem si nikdy netroufala ani představit. Petr mi přinesl sklenici vody a řekl mi, abych se pokusila vyplachovat zub. Nakonec se ukázalo, že mi zubní vložka spadla do sklenice s vodou.

Když se to stalo poprvé, byla jsem naprosto v šoku, ale moje skvělý manžel Petr, který je stejně organizační jedničkou, jako jsem já, mě ujistil, že není důvod k panice. V rychlosti jsme se rozhodli, že budeme postupovat podle následujících kroků, které jsem pro vás shromáždila.

První pomoc doma: Náplast na díru

Pokud se vám to stane ve chvíli, kdy nemůžete okamžitě zajít k zubaři (třeba uprostřed noci nebo když jste na dovolené), prvním krokem by mělo být kupodivu sebereflexe. A to je popravdě poměrně těžké, když jste v takovémto stresovém stavu. Považovala jsem se za zralou, organizačně zdatnou osobu, ale když jsem to zažila, uvědomila jsem si, že mám co dočinění s opravdovým stresorem a že to není legrace.

Pak jsem se po Petrem zhrozila, když mi navrhl, abych zkusila do díry vtisknout kousek žvýkačky. To jsem odmítla, ale Petr mě přesvědčil, že to nebude tak strašné. Takže jsem si dala žvýkačku a zvládla to. Byl to skvělý nápad a opravdu to funguje! Na internetu jsem pak našla spoustu dalších tipů, jak se vypořádat s dočasným řešením.

Jak se vypořádat se zubní návštěvou: Nepanikařme společně

Na konci toho dne, když celá tato událost skončila, jsem se cítila trochu shoditou. Byl to jeden z těch dní, kdy se zdá, že všechno jde špatně. Ale nakonec jsme se Petrem rozhodli, že to budeme brát s humor a že tento příběh budeme vyprávět naší rodině a přátelům. A věřte mi, příběh o tom, jak mi vypadla zubní vložka uprostřed restaurace, brzy patřil mezi oblíbené rodinné historky. A tak jsem nakonec mohla tento hluboko traumatizující zážitek nějakým způsobem překonat.

V dnešní době se mnoho lidí bojí jít k zubaři. Je to strach, který je překvapivě běžný. Ale je důležité nezapomenout, že zubaři jsou profesionálové, kteří se s takovými situacemi setkávají každý den. A oni mě potěšili, když mi řekli, že se mi tohle stalo jen proto, že jsem byla nervózní.

Prevence je také důležitá: Jak předcházet vypadávání zubních vložek?

Jsem typ člověka, který se snaží naučit se z každé situace, takže po celém tomto zážitku jsem chtěla zjistit, jak bych mohla předejít podobným incidentům do budoucna. Po konzultaci s mým zubařem a pár opravdu kvalitních výzkumných studií na internetu, jsem přišla na to, že existuje několik kroků, které mohu podniknout, abych znovu nezažila tento stres.

První věc, kterou mám dělat, je návštěva zubaře, i když se cítím naprosto v pořádku. Mnoho lidí ma tendenci navštívit zubaře jen tehdy, když mají problémy, ale pravidelné kontroly mohou mít velký vliv na zdraví vašich zubů a prevenci problémů, jako je vypadávání vložek.

Další věci, na které jsem se soustředila, byly správná ústní hygiena, zdravá strava a správné navrhování jídelního plánu, což všechno může vést k silným zdravým zubům a prevenci takovýchto incidentů.

Na závěr chci říct, že i když je život plný náhlých událostí, neznamená to, že nás musí zdolat. Vždy existují kroky, které můžeme podniknout, abychom se s těžkými situacemi vyrovnali a dokonce se z nich něco naučili. Takže ať už jste na své cestě kdekoliv, vím, že to zvládnete. A pamatujte, stane se to i těm nejlepším z nás!

P.S. Nezapomeňte říct svému zubaři až příště o tom, jak jste se s tímto zážitkem vypořádala. Mohli by si z toho vzít ponaučení a pomoci tím dalším pacientům!