Bílý úsměv navždy: Jak si udržet zuby bílé i po bělení

Bílý úsměv navždy: Jak si udržet zuby bílé i po bělení

Důležitost dodržování dentální hygieny po bělení

Jistě, byla jsem nadšená, když jsem po bělení uviděla svůj úsměv v zrcadle – jaké bílý chrup! Ale hned mi bylo jasné, že to bude chtít neustále udržovat. Dentální hygiena je základním kamenem pro udržení bělosti zubů. Pravidelné kartáčování zubů po každém jídle, používání zubního nitě a ústní vody mělo na starost dříve Petrovi, nyní to mám na starost i já. Nebylo to úplně snadné zapojit do mých ranních i večerních rituálů, ale s malým Matoušem už to mám jakoby za pár.

Jaké potraviny a nápoje se vyhýbat

Když už jsem se rozhodla investovat do toho bělení, nechci, aby se moje snažení přebarvilo hned po první kávě. Takže ano, červené víno, kafe, tmavý čaj, a cola jsou na indexu. Jak já milovala ty malé radosti! Ale co neudělá člověk pro krásný úsměv, že? Tak jsem si našla jiné, nejméně pigmentované náhrady – bílý čaj a mošt. I ten má své kouzlo!

Pravidelné kontroly u dentisty

A to, že jsem zamířila za svým zubařem až když mě něco začalo bolet, je dávno pryč! pravidelné návštěvy dentálního specialisty udržují problémy s chrupem na uzdě a zabezpečují, že moje zuby zůstávají igelitově bílé. Prostředí dentální praxe je navíc vždy tak uklidňující, že se tam vlastně i těším – no, alespoň na ten pocit po.

Zubní náhrady a vyplnění

O tom, že zubní náhrady a plomby mohou po bělení vypadat jinak než zbytek zubů, jsem se dočetla už dávno. Proto jsem všechny staré amalgámové plomby nechala vyměnit za bílé kompozitní. Vypadá to sice o trochu dráž, ale účinek je znát – zuby mají homogenní bílou barvu a nic nenarušuje můj filmový úsměv.

Domácí úpravy a bělící přípravky

Domácí bělící kúry a přírodní bělící přípravky jsou další moje oblíbená pomocníci. Kdo by nemiloval trochu DIY, že? Sodovka na zuby jen tak jednou za čas pro lepší efekt, avšak pozor, aby to nebylo příliš často. A existují i ty krásné bělící pasty a ústní vody, které slibují podporu bělosti. Mám je v koupelně hned vedle Petrůvých holicích potřeb – a ten si vždycky něco šťouchne od toho, že mám vlastní arzenál pro péči o zuby.

Strategie a tipy na prevenci zabarvení zubů

Abych se vyhnula dalšímu žloutnutí, snažím se pít barvící nápoje skrz brčko (ANO, vím, jak to vypadá, ale moje zuby to milují!) a po jídle vždy oplachovat ústa vodou. Jako bonus, i malý Matouš už to má zažité, a tak slepujeme vzájemně.

Jak nepodcenit výběr zubní pasty a kartáčku

Petr sice nemá moc rád, když mu v koupelně přemnožím své zubní pasty s různými účinky, ale já vím, že je to pro dobro mého úsměvu. Vždy hledám tu správnou kombinaci – jemnou, ale účinnou. A kartáček? Ten je digitální a hlásí mi, kolik času strávím čištěním každé části úst. Účinnost na maximum!

Úprava životního stylu pro udržení bělosti zubů po bělení

Kdo by to byl řekl, že to, jak žiju, ovlivňuje i bělost mého úsměvu? Takže bylo nutné trochu upravit i ty životní návyky – častější čištění zubů, poctivěji dodržovaná dieta s méně potenciálně zabarvující potravou a samozřejmě hodně vody! Voda je základ, vždycky a všude.

Osobní zkušenost s udržováním bělosti zubů

Napadá mě příhoda, jak jsme s Petrem byli na dovolené u moře a já neustále kontrolovala barvu svých zubů ve všech odrazech. Připadalo mi, že slaná voda a slunce je nějak rychleji žloutnou. Petr se mi smál a říkal mi, že už to s těmi zuby trochu přeháním. Ale nakonec přiznal, že ten můj úsměv je hodně oslnivý. A že pár kontrol navíc za to stojí!